WD2RE02GX818-667G-PQ
Manufacturer
Wintec Industries
VIGOR # :
Description
MODULE DDR2 SDRAM 2GB 240RDIMM
Catalog
Memory - Modules
DataSheet
WD2RE02GX818-667G-PQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:DDR2 SDRAM
Memory Size:2GB
Speed:667MHz
Package / Case:240-RDIMM
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SDN06464D1BJ1MT-50R
SDN06464D1BJ1MT-50R
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM
MTA8ATF1G64HZ-2G3E1
MTA8ATF1G64HZ-2G3E1
MODULE DDR4 SDRAM 8GB 288UDIMM
MTFDCAE001SAF-1D1IT
MTFDCAE001SAF-1D1IT
MODULE FLASH NAND SLC 1GB
TLLY5401
TLLY5401
LED YELLOW DIFFUSED 5MM T/H
CPT20F48N
CPT20F48N
DC DC CONVERTER 3.3V 66W