NBB1.5-8GM40-E2-V3
Description
INDUCTIVE SEN 1.5MM PNP
DataSheet
NBB1.5-8GM40-E2-V3 PDF
Package:Box
Part Status:Obsolete
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.059" (1.5mm)
Output Type:NPN-NO, 3-Wire
Response Frequency:-
Shielding:Unshielded
Material - Body:Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Connector
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C