TOP039WN040/100G-L33.5
Description
39MIL ICT DOUBLE DAGGER TIP
DataSheet
TOP039WN040/100G-L33.5 PDF
Part Status:Active
Tip Type:Spring Tip - Double Dagger Head, 0.016" (0.40mm) Dia
Connection Type:-
Length - Tip:0.175" (4.45mm)
Length - Overall:1.310" (33.27mm)
Quantity:-
Current Rating (Amps):3 A
Material - Body:Phosphor Copper, Gold Plated
Material - Tip:Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
Operating Temperature:-55°C ~ 120°C