TOP187I40/400G
DataSheet
TOP187I40/400G PDF
Part Status:Active
Tip Type:Spring Tip - Serrated Head, 0.157" (4.00mm) Dia
Connection Type:-
Length - Tip:0.348" (8.85mm)
Length - Overall:1.423" (36.15mm)
Quantity:-
Current Rating (Amps):5 A
Material - Body:Phosphor Copper, Gold Plated
Material - Tip:Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
Operating Temperature:-55°C ~ 120°C