FLIR T640-KIT-15
Manufacturer
FLIR
VIGOR # :
Description
FLIR T640 WITH STANDARD 25 LENS
Catalog
Equipment - Environmental Testers
DataSheet
FLIR T640-KIT-15 PDF
Type Description
Series:T600
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Infrared Camera, Thermal Imager
For Measuring:Temperature (Non-Contact)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FLIR T460 WITH NIST CALIBRATION
SM-70
SM-70
DIGITAL SOUND METER
FLIR T420 WITH STANDARD AND 45 L
RWR82S9310FRRSL
RWR82S9310FRRSL
RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL
M4706 SL005
M4706 SL005
CABLE 30COND 18AWG SHLD 100'
MSKD60-18
MSKD60-18
DIODE MODULE 1.8KV 60A D1