IW-G33D-SCMQ-4L002G-E008G-ACE
Manufacturer
iWave Systems
VIGOR # :
Description
I.MX 8M QUAD SMARC DEV KIT
Catalog
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
DataSheet
IW-G33D-SCMQ-4L002G-E008G-ACE PDF
Type Description
Series:i.MX
Package:Bulk
Part Status:Active
Board Type:Single Board Computers (SBC)
Type:MPU
Core Processor:ARM® Cortex®-A53, Cortex®-M4
Operating System:Android, Linux
Platform:iW-RainboW-G33D
Utilized IC / Part:i.MX8M Q/QL/D SMARC
Mounting Type:Fixed
Contents:Board(s), OLED
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SK-FM3-100PMC-9BF516N-JL
SK-FM3-100PMC-9BF516N-JL
DEV KIT TOOL KIT PWR MGMT
MB2198-763-02-E
MB2198-763-02-E
DEV KIT TOOL KIT PWR MGMT
M5282LITESLK
M5282LITESLK
MCF5280/MCF5281/MCF5282 EVAL BRD
AMPMADB-33.33333
AMPMADB-33.33333
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
CDLL5913C
CDLL5913C
DIODE ZENER 3.3V 1.25W DO213AB
ECW-FD2J155KB
ECW-FD2J155KB
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL