MCM-9070M-301-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
COMMON MODE FILTER
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
MCM-9070M-301-RU PDF
Type Description
Series:MCM-9070M
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:300 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):6mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height (Max):0.189" (4.80mm)