GMLB-160808-0100A-N8-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
GMLB-160808-0100A-N8-RU PDF
Type Description
Series:GMLB A
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):400mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)