L30960N1900A300
Manufacturer
Thales DIS (Formerly Gemalto)
VIGOR # :
Description
RX TXRX MODULE CELLULAR SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
L30960N1900A300 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Cellular
Protocol:EDGE, GPRS, GSM, HSPA+, UMTS, WCDMA
Modulation:-
Frequency:800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Data Rate:480Mbps
Power - Output:-
Sensitivity:-158dBm
Serial Interfaces:USB
Antenna Type:Antenna Not Included
Utilized IC / Part:-
Memory Size:-
Voltage - Supply:3.3V ~ 4.2V
Current - Receiving:-
Current - Transmitting:-
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C