ANTC782M4IB-REEL
Manufacturer
Garmin Canada Inc.
VIGOR # :
Description
RX TXRX MOD ISM>1GHZ TRC ANT SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
ANTC782M4IB-REEL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:General ISM > 1GHZ
Protocol:-
Modulation:GFSK
Frequency:2.4GHz
Data Rate:20kbps
Power - Output:4dBm
Sensitivity:-86dBm
Serial Interfaces:SPI
Antenna Type:Integrated, Trace
Utilized IC / Part:CYWUSB693X
Memory Size:-
Voltage - Supply:2V ~ 3.6V
Current - Receiving:23.7mA
Current - Transmitting:25.9mA ~ 34.3mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C