SB-900-0005
Manufacturer
Digital Six Laboratories, LLC
VIGOR # :
Description
TRACKING SENSORBLOCK - 902-928MH
Catalog
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
DataSheet
SB-900-0005 PDF
Type Description
Series:Whisker.IO™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Function:Sensor
Modulation or Protocol:-
Frequency:900MHz
Applications:Remote Sensors and Triggers
Interface:I²C, UART
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
WIH-IM-2RF-1277
WIH-IM-2RF-1277
WIHUBB IN FIXTURE MODULE 2 SPST
ABDB-SE-DP101-G
ABDB-SE-DP101-G
EXTERNAL 802.11B LAN-SRL BRIDGE
X24-009NSI-I046
X24-009NSI-I046
24XSTREAM 2.4G 9.6B 1046
RWR89S4R22FSB12
RWR89S4R22FSB12
RES 4.22 OHM 3W 1% WW AXIAL