X9001546-4GDSMB
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANTENNA EXTERNAL, 4G/LTE SWIVEL
Catalog
RF Antennas
DataSheet
X9001546-4GDSMB PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:802.15.4, Cellular
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):700MHz, 750MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 2.1GHz, 2.7GHz
Frequency Range:698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:8
VSWR:-
Return Loss:-6dB, -8.6dB
Gain:1.61dBi, 1.58dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):6.614" (168.00mm)