PC27.11.0100B
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ PCB TRACE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
PC27.11.0100B PDF
Type Description
Series:TheStripe™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Cellular, General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz
Frequency Range:-
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:4
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Termination:GSC Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.031" (0.80mm)