SGP.1575.18.2.A.02
Description
RF ANT
DataSheet
SGP.1575.18.2.A.02 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Frequency Range:1.574GHz ~ 1.576GHz
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:2.4dBi
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.079" (2.00mm)