ASGP.1575.25B.4.A.01
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
ASGP.1575.25B.4.A.01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:1.5dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.266" (6.75mm)