ASGP.1575.10B.4.A.01
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH SLD
Catalog
RF Antennas
DataSheet
ASGP.1575.10B.4.A.01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:30dB
Power - Max:-
Features:LNA, Filter
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.232" (5.90mm)