DELTA11A/XBNCM/S/S/21
Manufacturer
Siretta
VIGOR # :
Description
RF ANTENNA MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
DELTA11A/XBNCM/S/S/21 PDF
Type Description
Series:DELTA 11A
Package:Bag
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):458MHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2.15dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.551" (90.20mm)