AI-1223-TWT-12V-3-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
AUDIO MAGNETIC IND 8-16V TH
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
AI-1223-TWT-12V-3-R PDF
Type Description
Series:AI
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:8 ~ 16V
Frequency:2.3kHz
Technology:Electromechanical/Magnetic
Operating Mode:Single Tone
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:30mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Approval Agency:-
Ratings:Washable
Ingress Protection:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):0.382" (9.70mm)