
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PB |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Driver Circuitry: | Transducer, Externally Driven |
| Input Type: | DC |
| Voltage - Rated: | 12 V |
| Voltage Range: | 3 ~ 24V |
| Frequency: | 3.7kHz |
| Technology: | Piezo |
| Operating Mode: | Single Tone |
| Duration: | - |
| Sound Pressure Level (SPL): | 90dB @ 12V, 30cm |
| Current - Supply: | 15mA |
| Port Location: | Top |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 50°C |
| Approval Agency: | - |
| Ratings: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount, Flange |
| Termination: | Wire Leads |
| Size / Dimension: | 1.161" Dia (29.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.965" (24.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 |
Current price of PB-3025NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 1-20V TH
PANEL MOUNT CONTINUOUS ALARM
PANEL MOUNT BEEP ALARM
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE
PIEZO BUZZER 12V 90DB 3700HZ 29.
DC DC CONVERTER 2V 30W