AI-4329-P-FP28-R
Description
AUDIO PIEZO IND 6-28V PNL MNT
DataSheet
AI-4329-P-FP28-R PDF
Type Description
Series:AI
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:6 ~ 28V
Frequency:2.9kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Pulse, Fast
Duration:3.2 PPS
Sound Pressure Level (SPL):88dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:6mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Approval Agency:-
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256" (6.50mm)
Size / Dimension:1.693" Dia (43.00mm)
Height - Seated (Max):1.319" (33.50mm)