ASI12N35MQ
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
AUDIO PIEZO IND 3-15V SMD
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
ASI12N35MQ PDF
Type Description
Series:ASI
Package:Strip
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:3 ~ 15V
Frequency:3.5kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Single Tone
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):83dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:10mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Approval Agency:-
Ratings:Washable
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.551" L x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)