
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Driver Circuitry: | Transducer, Externally Driven |
| Input Type: | Zero-Peak Signal |
| Voltage - Rated: | 1.5 V |
| Voltage Range: | 30V (Max) |
| Frequency: | 2kHz |
| Technology: | Piezo |
| Operating Mode: | Single Tone |
| Duration: | - |
| Sound Pressure Level (SPL): | 70dB @ 1.5V, 10cm |
| Current - Supply: | - |
| Port Location: | Top |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Approval Agency: | - |
| Ratings: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | PC Pins |
| Size / Dimension: | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492" (12.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of PKM22EPPH2002-B0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
AUDIO PIEZO IND 3-24V PNL MNT
PANEL MOUNT BEEP ALARM
TURBO PANEL MOUNT WARBLE ALARM
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
CONN RCPT 30POS 0.1 GOLD SMD
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8SMD
DC DC CONVERTER 48V 250W