
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPS |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Input Type: | DC |
| Voltage - Rated: | 24 V |
| Voltage Range: | 12 ~ 25V |
| Frequency: | 3.5kHz |
| Technology: | Piezo |
| Operating Mode: | Warble |
| Duration: | - |
| Sound Pressure Level (SPL): | 95dB @ 24V, 100cm |
| Current - Supply: | 100mA |
| Port Location: | User Defined |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Approval Agency: | - |
| Ratings: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Bracket Mount |
| Termination: | Wire Leads |
| Size / Dimension: | 1.772" L x 1.575" W (45.00mm x 40.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.335" (59.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CPS-5952-100PM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IEC 9-12VDC 100DB TEMP-ENERGY RO
IEC 9-12VDC 90DB GENERAL ROHS ST
TRANSDUCER MAG 5V 8.5X8.5MM SMD
SIREN, 40 MM, 59 MM DEEP, 24VDC,
DC DC CONVERTER 5V 10W
CONN PLUG FMALE 24P SILVER CRIMP
PANEL FOR PD60