
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPS |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Input Type: | DC |
| Voltage - Rated: | 12 V |
| Voltage Range: | 9 ~ 15V |
| Frequency: | - |
| Technology: | Piezo |
| Operating Mode: | Siren |
| Duration: | - |
| Sound Pressure Level (SPL): | 105dB @ 12V, 100cm |
| Current - Supply: | 600mA |
| Port Location: | User Defined |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Approval Agency: | - |
| Ratings: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Bracket Mount |
| Termination: | Wire Leads |
| Size / Dimension: | 3.465" Dia (88.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.949" (100.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CPS-105100-110SPM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ELECTRO-MECHANICAL TRANSDUCER
PANEL MOUNT YELLOW UNIVERSAL IND
PANEL MOUNT BEEP ALARM
SIREN, 105 MM, 100 MM DEEP, 12VD
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL
CONN RCPT 37POS 0.1 GOLD PCB
CRYSTAL 28.63636MHZ 8PF SMD