SBS12LMMDPC
Description
AUDIO MAGNETIC IND 9-12V TH
DataSheet
SBS12LMMDPC PDF
Type Description
Series:-
Voltage - Rated:-
Voltage Range:9 ~ 12V
Frequency:2.075kHz
Duration:Variable
Sound Pressure Level (SPL):95dB @ 9V, 10cm
Current - Supply:40 ~ 200mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.750" Dia (44.45mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)