
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MSR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Input Type: | DC |
| Voltage - Rated: | - |
| Voltage Range: | 5 ~ 16V |
| Frequency: | 3.4kHz |
| Technology: | Piezo |
| Operating Mode: | Siren |
| Duration: | - |
| Sound Pressure Level (SPL): | 75dB @ 5V, 61cm |
| Current - Supply: | 3 ~ 12mA |
| Port Location: | Top |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 65°C |
| Approval Agency: | - |
| Ratings: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | PC Pins |
| Size / Dimension: | 0.906" Dia (23.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.421" (10.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MSR516X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
AUDIO PIEZO IND 7-18V PNL MNT
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V SMD
AUDIO PIEZO TRANSDUCER TH
BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
TVS DIODE 8.5V 14.4V DO214AB
CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD SMD
AUDIO PIEZO INDICATOR 5-16V TH