MSE28MDP2
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
AUDIO PIEZO INDICATOR 16-28V TH
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
MSE28MDP2 PDF
Type Description
Series:MSE
Package:Bulk
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:-
Voltage Range:16 ~ 28V
Frequency:3.5kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Double Pulse, Fast
Duration:2 PPS
Sound Pressure Level (SPL):75dB @ 16V, 30cm
Current - Supply:50mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height - Seated (Max):0.535" (13.60mm)