SCE016XD2DB1B
Description
ALARM W/VOLUME CNTRL; 12VDC; 2KH
DataSheet
SCE016XD2DB1B PDF
Voltage - Rated:-
Voltage Range:6 ~ 16V
Frequency:2kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Single Tone, Pulse, Fast
Duration:10 PPS
Sound Pressure Level (SPL):95dB @ 6V, 61cm
Current - Supply:40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Terminal Block, Wire Leads
Size / Dimension:1.687" Dia (42.85mm)
Height - Seated (Max):2.000" (50.80mm)