MSE28MWH2
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
AUDIO PIEZO INDICATOR 20-28V TH
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
MSE28MWH2 PDF
Type Description
Series:MSE
Package:Bulk
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:-
Voltage Range:20 ~ 28V
Frequency:3.95kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Whooping
Duration:1 SPS
Sound Pressure Level (SPL):75dB @ 20V, 30cm
Current - Supply:50mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height - Seated (Max):0.535" (13.60mm)