SCE048SD3SV1B
Description
AUDIO PIEZO IND 28-48V PNL MNT
DataSheet
SCE048SD3SV1B PDF
Input Type:DC
Voltage - Rated:-
Voltage Range:28 ~ 48V
Frequency:2.9kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Step Volume
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply:40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Terminal Block
Size / Dimension:1.687" Dia (42.85mm)
Height - Seated (Max):1.511" (38.39mm)