SCE016LD3VC2B
Description
ALARM W/VOLUME CNTRL; 12VDC; 3KH
DataSheet
SCE016LD3VC2B PDF
Voltage - Rated:-
Voltage Range:6 ~ 16V
Frequency:2.9kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Pulse, Fast
Duration:10 PPS
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 6V, 61cm
Current - Supply:40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Terminal Block, Wire Leads
Size / Dimension:1.687" Dia (42.85mm)
Height - Seated (Max):1.511" (38.39mm)