SCE028LD2DP3B
DataSheet
SCE028LD2DP3B PDF
Input Type:DC
Voltage - Rated:-
Voltage Range:16 ~ 28V
Frequency:2kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Double Pulse, Slow
Duration:0.5 PPS
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Termination:Terminal Block
Size / Dimension:1.692" Dia (42.98mm)
Height - Seated (Max):1.511" (38.39mm)