AB2036AF
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
BUZZER ELEMENT FDBK 3.7KHZ 20MM
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
AB2036AF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:3.7 kHz
Voltage - Input (Max):30V p-p
Type:Feedback
Impedance:500 Ohms
Capacitance @ Frequency:20000pF @ 1kHz
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:0.787" Dia (20.00mm)