CEB-20FD64
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
BUZZER ELEMENT FDBK 6.4KHZ 20MM
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
CEB-20FD64 PDF
Type Description
Series:CEB
Package:Bag
Part Status:Active
Frequency:6.4 kHz
Voltage - Input (Max):30V p-p
Type:Feedback
Impedance:400 Ohms
Capacitance @ Frequency:10000pF @ 1kHz
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:0.787" Dia (20.00mm)