CEB-27D44
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ 27MM
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
CEB-27D44 PDF
Type Description
Series:CEB
Package:Bag
Part Status:Active
Frequency:4.6 kHz
Voltage - Input (Max):30V p-p
Type:Standard
Impedance:250 Ohms
Capacitance @ Frequency:16000pF @ 1kHz
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:1.063" Dia (27.00mm)