7BB-27-4L0
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ 27MM
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
7BB-27-4L0 PDF
Type Description
Series:7BB
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:4.6 kHz
Voltage - Input (Max):-
Type:Standard
Impedance:300 Ohms
Capacitance @ Frequency:20000pF @ 1kHz
Operating Temperature:-
Size / Dimension:1.063" Dia (27.00mm)