CT35Z-35R280-3
Manufacturer
Challenge Electronics
VIGOR # :
Description
BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ 35MM
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
CT35Z-35R280-3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Frequency:2.8 kHz
Voltage - Input (Max):35V p-p
Type:Standard
Impedance:1.2 kOhms
Capacitance @ Frequency:38000pF @ 100Hz
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)