CEB-44D06
Description
BUZZER ELEMENT STD 600HZ 44MM
DataSheet
CEB-44D06 PDF
Part Status:Active
Frequency:600 Hz
Voltage - Input (Max):20V p-p
Type:Standard
Impedance:1 kOhms
Capacitance @ Frequency:70000pF @ 120Hz
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:1.732" Dia (44.00mm)