CEB-27FD44
Description
BUZZER ELEMENT FDBK 4.5KHZ 27MM
DataSheet
CEB-27FD44 PDF
Part Status:Active
Frequency:4.5 kHz
Voltage - Input (Max):30V p-p
Type:Feedback
Impedance:500 Ohms
Capacitance @ Frequency:16000pF @ 1kHz
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:1.063" Dia (27.00mm)
Termination:Wire Leads
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
7BB-27-4
7BB-27-4
BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ 27MM