AB2025B-LWC30-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
BUZZER ELEMENT STD 2.5KHZ 20MM
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
AB2025B-LWC30-R PDF
Type Description
Series:AB
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:2.5 kHz
Voltage - Input (Max):30V p-p
Type:Standard
Impedance:500 Ohms
Capacitance @ Frequency:80000pF @ 1kHz
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Size / Dimension:0.787" Dia (20.00mm)