POM-2245L-C10-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
MIC COND ANALOG OMNI -45DB 6MM D
Catalog
Microphones
DataSheet
POM-2245L-C10-R PDF
Type Description
Series:POM
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Electret Condenser
Output Type:Analog
Direction:Omnidirectional
Frequency Range:-
Sensitivity:-45dB ±4dB
S/N Ratio:55dB
Impedance:2.2 kOhms
Voltage - Rated:2 V
Voltage Range:2 V ~ 10.0 V
Current - Supply:500 µA
Port Location:Top
Ratings:-
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height (Max):0.106" (2.70mm)