MO044002-1
Manufacturer
DB Unlimited
VIGOR # :
Description
MIC COND ANALOG OMNI -40DB 4MM D
Catalog
Microphones
DataSheet
MO044002-1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Electret Condenser
Output Type:Analog
Direction:Omnidirectional
Frequency Range:100 Hz ~ 16.0 kHz
Sensitivity:-40dB
S/N Ratio:60dB
Impedance:-
Voltage - Rated:2 V
Voltage Range:-
Current - Supply:500 µA
Port Location:Top
Ratings:-
Termination:Solderless (Bullseye)
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height (Max):0.067" (1.70mm)