CMC-6027-42L100
Description
MIC COND ANALOG OMNI -42DB 6MM D
DataSheet
CMC-6027-42L100 PDF
Direction:Omnidirectional
Frequency Range:100 Hz ~ 20.0 kHz
Sensitivity:-42dB ±3dB @ 94dB SPL
S/N Ratio:57dB
Impedance:2.2 kOhms
Voltage - Rated:2 V
Voltage Range:2 V ~ 10.0 V
Current - Supply:500 µA
Port Location:Top
Ratings:IP57 - Dust Protected, Waterproof
Termination:Wire Leads
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height (Max):0.161" (4.10mm)