CMC-6027-24L100
Description
MIC COND ANALOG OMNI -24DB 6MM D
DataSheet
CMC-6027-24L100 PDF
Direction:Omnidirectional
Frequency Range:100 Hz ~ 20.0 kHz
Sensitivity:-24dB ±3dB @ 94dB SPL
S/N Ratio:70dB
Impedance:2.2 kOhms
Voltage - Rated:2 V
Voltage Range:2 V ~ 10.0 V
Termination:Wire Leads
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height (Max):0.114" (2.90mm)