TOM-1545L-LW100-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
MIC COND ANALOG OMNI -45DB 4MM D
Catalog
Microphones
DataSheet
TOM-1545L-LW100-R PDF
Type Description
Series:TOM
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Electret Condenser
Output Type:Analog
Direction:Omnidirectional
Frequency Range:100 Hz ~ 10.0 kHz
Sensitivity:-45dB ±3dB
S/N Ratio:60dB
Impedance:2.2 kOhms
Voltage - Rated:2 V
Voltage Range:2 V ~ 10.0 V
Current - Supply:500 µA
Port Location:Top
Ratings:-
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height (Max):0.067" (1.70mm)