
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Output Type: | Analog |
| Direction: | - |
| Frequency Range: | 100 Hz ~ 10.0 kHz |
| Sensitivity: | -20dB ±3dB @ 94dB SPL |
| S/N Ratio: | 66dB |
| Impedance: | 500 Ohms |
| Voltage - Rated: | 3 V |
| Voltage Range: | - |
| Current - Supply: | 500 µA |
| Port Location: | - |
| Ratings: | - |
| Termination: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | - |
| Shape: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HM-31066-000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MICROPHONE
MIC COND ANALOG OMNI -44DB 6MM D
MIC OMNI .9-10VDC -36DB SENS
RES SMD 402K OHM 1% 3/4W 2010
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206
CAP FILM 1.8UF 10% 450VDC RADIAL
MICROPHONE ANALOG -20DB