CMS-160925-078L100A-67
Description
16 X 9 MM, RECTANGULAR FRAME, 0.
DataSheet
CMS-160925-078L100A-67 PDF
Type:General Purpose
Frequency Range:100 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:550Hz
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Rectangular
Efficiency - Testing:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Type:Nd-Fe-B
Power - Rated:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Power - Max:-
Port Location:Wire Leads with Connector
Shape:0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Material - Cone:0.098" (2.50mm)