BPS2030H1.3-01
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
20X30 MM PIEZO SPEAKER
Catalog
Speakers
DataSheet
BPS2030H1.3-01 PDF
Type Description
Series:BPS
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Piezo
Type:General Purpose
Frequency Range:-
Frequency - Self Resonant:800Hz
Impedance:1.181" L x 0.787" W (30.00mm x 20.00mm)
Efficiency - dBA:0.051" (1.30mm)