ADS02008MR-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 80MW TOP PORT 86DB
Catalog
Speakers
DataSheet
ADS02008MR-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:750 Hz ~ 5.0 kHz
Frequency - Self Resonant:750Hz
Impedance:200 mW
Efficiency - dBA:Top
Efficiency - Testing:Round
Efficiency - Type:Polyester
Power - Rated:Nd-Fe-B
Power - Max:-
Port Location:-
Shape:Solder Pads
Material - Cone:0.783" Dia (19.90mm)
Material - Magnet:0.177" (4.50mm)