PSR-28N08A-JQ
Description
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 89DB
DataSheet
PSR-28N08A-JQ PDF
Type:General Purpose
Frequency Range:700 Hz ~ 8.0 kHz
Frequency - Self Resonant:700Hz
Impedance:Sound Pressure Level (SPL)
Efficiency - dBA:250 mW
Efficiency - Testing:500 mW
Efficiency - Type:Top
Power - Rated:Round
Power - Max:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Port Location:Ferrite
Shape:-
Material - Cone:-
Material - Magnet:Solder Pads
Ingress Protection:1.102" Dia (28.00mm)
Ratings:0.169" (4.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BF 45 S - 4 OHM
BF 45 S - 4 OHM
BF 45 S - 4 OHM
BF 32 - 8 OHM
BF 32 - 8 OHM
BF 32 - 8 OHM